Вторник, 13 February 2018 00:38
Оценете статията
(0 оценки)

Обзор: 1/16-финали Зимна купа Alive Ново

Минифутболният маратон за Зимна купа Alive започна в съботния следобед и до края на деня всички шестнадесетинафинални двубои бяха изиграни. В първия мач Mladost City се наложи неочаквано трудно с 3-2 над АФК Шамандура. Двата отбора се оттгелиха на полувремето при равен резултат 1-1. След почивката „гражданите“ дръпнаха в резултата с два гола, но малко преди края „шамандурите“ върнаха едно попадение и направиха последните секунди заредени с емоции. Най-резултатен в мача бе Лазар Янкулов с два гола. ФК Стъргел отстъпи с 3-6 пред Армагедон в равностоен мач. Първото полувреме завърши наравно 1-1, след като секунди преди края Павел Николов-Павката от корнер завъртя топката в противниковата мрежа. През второто полувреме „жълто-червените“ поведоха, но гостите направиха серия от три последователни гола. С попадения в последните минути „черно-белите“ решиха окончателно срещата в своя полза. На два пъти за Армагедон Константин Маринов-Косьо и Калоян Лазаров. Два гола за „стъргелите“ заби Влади Ангелов, с две асистенции се отчете Асен Станков. FC Alpha се наложи с 3-2 над Ферион след класически обрат от 0-2 до 3-2.  Мачът беше оспорван от първата минута, като „ферионите“ поведоха с два гола. „Алфите“ намалиха малко преди края на полувремето, а след почивката изравниха. „Командосите“ стигнха до обрата след трето попадение. Мартин Дечев-Дечката бе най-точен с два гола. Ла Фурия се класира напред след трудна победа с 4-3 над FC Crazy Gang. „Фуриите“ отбелязаха единственото попадение през първото полувреме. След почивката удвоиха, но „лудата банда“ се върна в мача и станахме свидетели на инфарктен завършек. Рибал Хайек-Рибата (Ла Фурия) и Мартин Александров-АЛЕКСАНДРОВ (Крейзи Генг) се  разписаха на два пъти. Головете заваляха в мача Red Fire-Бохемия, приключил при резултат 11-5. „Огнените“ започнаха офанзивата си от първите минути на срещата, но до края на полувремето имаха само два гол аванс. Серия от пет попадения за домакините реши мача, като те изпуснаха и дузпа. Антоан Стефанов-Тони и Елин Петков се отличиха се по четири гола и две асистенции, а Кирил Шопски направи три асистенции. Четири от головете за Бохемия отбеляза Силвестър Марангозов-Silvestre. Зебра надви с 5-4 ТЕХ-КО, като изненадата бе напът да се случи. „Оранжевите“ поведоха с класически резултат още преди десетата минута. „Зебрите“ се върнаха в мача и изравниха резултата в последната минута на полувремето. Втората част преминаваше без попадения, но в последната минута Евгений Смерикаров-Гена с точен удар донесе победата на Зебра. Теодор Тодоров-Теодориньо (Зебра) и Анжел Цонев-Анжи (ТЕХ-КО) отбелязаха по два гола в срещата. Europass се наложи със 7-1 над Мутрагеница, като въпреки резултата победата не дойде никак лесно.  „Европасите“ отбелязаха единственото попадение през първото полувреме, а след почивката гостите изравниха и пропуснаха дузпа. С пет гола за десет минути домакините пречупиха съпротивата на „мутрите“. Калин Карабов се разписа на два пъти за победата на Европас. АФК Вълците се наложиха с 8-2 над Mundial след силно начало на мача. Домакините поведоха с четири гола разлика и през втората част понамалиха оборотите. Васил Младенов се отличи с хеттрик и две асистенции, а Пламен Николов-Пацата се разписа на два пъти. ФК Вихър победи с 9-4 отбора на Вет Юнайтед и си подпечата билета за следващата фаза. „Ветеринарите“ останаха с човек по-малко в двадесетата минута и това повлия на играта. Домакините натрупаха аванс от седем гола и си позволиха лежерни последни десет минути. За това време гостите вкараха три гола и направиха загубата не толкова тежка. Николай Кънчев-Ники Легендата и Станислав Димитров-Джуджето се разписаха на два пъти, а Първан Георгиев направи три асистенции. Четирите гола за Юнайтед бяха дело на Сашо Жеков. Лев Инс се наложи с 8-2 Хели, като нападателите на домакините почнаха още от първите секунди да налитат към съперниковата врата. Така преди да изтекат двадесет минути забиха пет безответни гола, а след това постепенно свалиха оборотите. Димитър Александров наниза хеттрик, Виолин Григоров-Вили добави два гола, а Георги Недялков стана автор на три асистенции. СК Контра ШПИЦИЕ и Ботев Върбово завършиха 1-1 в здрав сблъсък и първи в Зимната купа застанаха на бялата точка. До почивката двата тима си размениха по едно попадение, а второто полувреме завърши без голове. Мачът премина в здрави единоборства, като „шпициетата“ не се притесняваха да извършват нарушения. Върбовци все пак стигнаха до осминафиналите, след като се оказаха по-точни при изпълнението на дузпи. Казан Красна Поляна отстъпи с 3-7 пред напористите играчи на СТРАЙК. До петата минута „страйкърите“ си бяха осигурили класическа преднина, но в края на полувремете ККП се върна в мача. Бързи два гола след почивката наклониха везните към „виолетовите“ и те задържаха аванса си. Димитър Йорданов-Mitaka се разписа на два пъти, а Свилен Серафимов направи три асистенции за успеха на своя отбор. Във вечерен сблъсък Sport vision се наложи трудно над Ф. К. Холивуд с 5-3. „Огнените“ първи стигнаха до гол и това се оказа единственото попадение за първото полувреме. „Червените“ направиха серия от три попадения и заиграха по-спокойно. В края с късни попадения холивудци опитаха да върнат интригата. Двете попадения на Цветелин Стойков-El Matador не се оказаха достатъчни за гостите. FC Fiesta взе убедителна победа с 12-4 над АФК Титаните и проъдлжава да показва израстване. „Фиестите“ тръгнаха с рязък старт и до петата минута вкараха три гола. До 15-та гостите успяха да изравнят резултата. Оспорваният характер на срещата продължи до средата на второто полувреме, когато „бяло-сините“ влязоха в серия и нанизаха седем безответни гола. Никола Котков се отличи с четири гола и две асистенции, хеттрик направи усилено борещият се с килограми Момчил Христов-Джей Ло. Даниел Борков се разписа на два пъти, мениджърът Кристиан Дъхтев направи три асистенции. Два гола за Титаните отбеляза Румен Димитров, а с две асистенции завърши Божидар Михайлов. В атрактивен мач Баските се наложиха със 7-2 над МФК Аматьори. „Сепаратистите“ спечелиха първата част с класически резултат. Преднината им постепенно се увеличаваше след паузата, за да се стигне до крайния резултата. Веселин Шекеров наниза хеттрик, а Велизар Василев добави два гола. Съботната програма завърши с двубоя AFC Bloka Huniors-ФК Светците, приключил при резултат 4-2. Полувремето приближаваше към нулево равенство, но съперниците си размениха по едно попадение. През втората част „аржентинците“ дръпнаха с три гола, а крвайният резултат бе оформен в последната минута. Шестадесетинафиналите бяха предвестник за минифутболния спектакъл на осминафиналите на следния ден.