Оценете статията
(0 оценки)

Обзор: 2-ри кръг Errea Cup 2018 Ново

Група А

Поредният кръг от надпреварата за Летния турнир Errea Cup се изигра през последната юлска седмица. В този кръг имаше всичко – голове, оспорвани двубои, дъжд, слънце и дъга. На практика вече са ясни част от осминафиналистите, но остават и доста въпросителни. Ситуацията в Група А придоби изненадващо развитие. Багатур отстъпи с 1-2 пред SSI Tech в първия състезателен ден за седмицата. Домакините бяха лишени от голяма част от титулярите си, което неминуемо повлия на играта им. „Техничарите” отбелязаха единствения гол за първото полувреме. След почивката богатирите изравниха и имаха шансове поне за точка. Ветеранът Адриан Христов-Монтелата донесе победата на гостите две минути преди края. На другия ден Викторио Ленд загуби с 2-9 от ФК Ферион, който убедително застана на първото място. Повечето голове паднаха през втората част, когато „оранжевите” окончателно сломиха съпротивата на своя съперник. Станислав Симов-Станката и Кирил Зашев-Дон Коци реализираха по хеттрик. Радослав Петров-Ради отбеляза и двата гола за символичните домакини. Първото място ще се решава в третия кръг, когато един срещу  друг се изправят Ферион и изненадата в турнира SSI Tech.

Група Б

Кръгът в Група Б се състоя изцяло във вторник вечерта и бе решителен за нареждането в нея. Спреляците отстъпиха на Зебра с 1-2 и гостите еднолично заеха първото място. Гостите имаха повече късмет в битката на водачите, след като откриха резултата през първата част. След почивката те удвоиха с нов късметлийски гол. Усилията на „сборная” стигнаха само за намаляването на разликата. Веднага след това в друг директен сблъсък Mladost City запази шансове за осминафиналите след победа с 4-1 над АФК Титаните. Първото полувреме завърши наравно, а след почивката „гражданите” поведоха. Срещата бе решена с две попадения в края. На два пъти за Сити се разписаха Божидар Барбанаков-Божката и Елин Петков. В следващия кръг Спреляците и Mladost City трябва да определят кой ще заеме второто място, ако не се случат изненади в края.

Група В

Надпреварата в Група В се поднови в сряда вечерта и се разви в рамките на очакваното. Ботев Върбово се наложи с 9-2 над Jassuolo и не остави съмнения за своето превъзходство. «Жокерите» успяха да изравнят в началото, но Ботев отново успя да поведе. Върбовци решиха всичко след почивката с четири безответни гола. С това те осигуриха класирането си в следващата фаза. Стенли Стойчев-Stoichev наниза хеттрик, а Божидар Карамфилов-Божо добави два гола. На следния ден Мутрагеница отстъпи с 0-2 пред появилите се на турнира СК Контра ШПИЦИЕ. Гостите имаха предимство и взеха преднина от два гола на почивката. През второто полувреме само дъждът намокри мрежите на вратите и те останаха сухи без голове. Върбовци по всяка вероятност ще запазят първото си място, докато «шпициетата» имат нужда от задължителна победа срещу Jassuolo.

Група Г

Една среща се изигра в Група Г, след като Алемания спечели служебно срещу АФК Ботунец. В сряда вечерта Мутрагеница София победи с 15-2 ФК Стъргел и вече убедително води в класирането по голова разлика. «Мутрите» натиснаха отначало и още в първата минута получиха правото да изпълнят дузпа. Резултатът набъбна до почивката в бързи темпове. След почивката гостите бяха по-равностойни, но в последните минути «мутрите» стигнаха до няколко бързи гола. Иван Ненков отбеляза четири гола, Антон Илиев-Tombata се отличи с хеттрик и четири асистенции. Кристиан Ничев реализира хеттрик, а с два гола и четири асистенции се отчете Цветан Георгиев-Цецо. В директен сблъсък Мутрагеница София и Алемания ще излъчат победителя в тази група.

Група Д

Сравнително резултатни бяха мачовете в Група Д, които се изиграха в сряда и четвъртък. Ятион се наложи с 6-3 над ФК Ферион Б и си подсигури първото място в групата. «Жълто-черните» взеха два гола преднина до почивката, но изходът от срещата остана неясен до заключителните минути. Тогава символичните домакини с два гола си подсигуриха победата. Ивайло Радев-Ивчо (Ятион) и Богомил Иванчев (Ферион) отбелязаха по два гола. На следния ден Младо Пиво се наложи със 7-3 над ТЕХ-КО и запази шансове си за елиминационната фаза на турнира. Новаците започнаха силно и забиха четири безответни попадения през първата част. „Оранжевите” опитаха да се върнат в играта, но в повечето случаи атаките им бяха успешно блокирани. Вратарят Лазаров получи неприятна контузия в ръката и бе сменен от полеви играч. След почивката съперниците си размениха по три гола, което не промени статуквото в резултата. Илиян Генов се отличи с хеттрик за победата на домакините. В тази група интригата се завъртя около второто място, което ще бъде решено в последния кръг.

Група Е

Интригуващо започна надпреварата в Група Е, където видяхте директна битка за продължаване. FC Crazy Gang се наложи с 4-3 над El Patrone в един от най-оспорваните двубои от втория кръг. Гостите взеха гол преднина на почивката, но последва обрат във втората част. «Крейзитата» успяха да вземат превес и стигнаха до ценната победа. Николай Йолов-Yolov наниза хеттрик за «лудата банда» и допринесе за успеха. Пресиян Първанов-Бекъма се разписа на два пъти за «патрондажите». АФК УдърникЪ загуби с 1-9 Обеля Drink Team, който не им остави особени шансове на терена. Публиката се скри под козирката, а сред зрителите личаха имена като Николай Луков и Станислав Дойчинов-Сино. „Ударниците” известно време спираха набезите на гостите, но след това защитната им стена се пропука. „Пияндетата” успяха да вкарат девет безответни гола, някои от които доста красиви Все пак домакините стигнаха до почетно попадение макар и след автогол. Иван Митрев-Ванката заби четири гола, Емил Атанасов-Емо реализира хеттрик, а три асистенции направи Адриан Димитров-Ади. Обелянци водят убедително и най-вероятно другата седмица ще търсят трета победа за самочувствие. И тук въпросителните са към второто място.

Група Ж

С изиграването на мачовете от Група Ж бе сложен краят на вторият кръг от Летния турнир. Евротур се наложи с 8-2 над Вечните Надежди и е начело с пълен актив от точки. «Червеите» срещнаха съпротива от «надеждите» до средата на втората част, но след това с пет последователни гола решиха всичко. Братята Иванови за пореден път се изявиха, като Димитър Иванов се отличи четири гола и три асистенции, а Иван Иванов записа на сметката хеттрик и две асистенции. В дуел за второто място Шахматистите надделяха със 7-4 над Хели и имат добри позиции преди финала на груповата фаза. В оспорвано първо полувреме «белите» успяха да вземат добра преднина с попадения в неговия край. През втората част опонентите си размениха по два гола. Момчил Христов-Джей Ло наниза хеттрик, а Николай Григоров-Ники отбеляза два гола. Васил Костов-Панчо се разписа на два пъти за «вафлите». Хели трябва да гони победа срещу Евротур, ако иска да търси класиране напред. Досега Летния турнир предлага приятен футбол, но най-интересното тепърва предстои.