Вторник, 11 February 2020 23:24
Оценете статията
(0 оценки)

Победоносно завръщане Ново

Студените почивни дни доказаха, че отборите от по-долните дивизии много пъти незаслужено са подценявани. Неочаквано интересни моменти ни даде вечерната среща от Лига 3. Мачът от шестнадесетия кръг между Mundial и ФК Хуни се оказа поредният завързан двубой. На Терен 6 съдийската двойка Георги Терзиев-Теодор Тодоров подреди в центъра дванадесетте играчи. Преди започването на срещата гостите сложиха зелени потници. «Оранжевите» откриха в осмата минута след шут на Владимир Стоянов. Хуните изравниха в 14-та минута, когато «шестицата» Калчев успешно завърши атаката. Съперниците влизаха здраво за всяка топка. След изпълнение на фаул в 28-та минута настъпи разбъркване, а кълбото бе върнато леко назад. Владислав Танчев изпрати топката по земя, тя през купа от играчи изненада вратаря Горан Славов и влетя във вратата. Острите влизания продължиха, като битката се водеше по всяка точка на терена. До края на полувремето не паднаха нови попадения и след сигнала на арбитъра Терзиев съпернциите размениха половините си. «Хуните» увеличиха преднината си в 52-та минута след точен изстрел на бързоногия Владислав Танчев. Отново Танчев вкара четвъртия гол за гостите в 58-та минута. Домакините потърсиха връщане в мача, но атаките им не завършваха с точен удар. Все пак в 65-та минута центриране беше засечено с глава от Борислав Ангелов-Боби и топката отиде в горния ляв ъгъл. В предпоследната минута «хуните» сложиха точка на спора с гол след удар отблизо на Калчев. След 2-5 те постигнаха нова победа на футболния терен. Негативната серия на «оранжевите» продължи, но въпреки това отборът запазва стройната си организация и чака по-добри времена. Въпреки редица проблеми «хуните» подобряват играта си след завръщането им в редиците на АМФЛ-София.  Както заяви след мача пред журналистическия екип на Лигата  играещият президент и легенда на ФК Хуни Бисер Недялков: «Хуните са живи!».